Jak wybrać odpowiednie szpilki?

Nie da się ukryć, że szpilki to najbardziej kojarzony z kobietami rodzaj butów. Nic w tym zresztą dziwnego – chyba każda z pań posiada przynajmniej jedną ich parę w swojej szafie. Ponadto to właśnie ten typ obuwia sprawia bardzo często, że przedstawicielki piękniejszej z płci wyglądają jeszcze korzystniej, niż zazwyczaj. Aby jednak tak rzeczywiście było, trzeba wiedzieć, które szpilki wybrać w danej sytuacji. Jeśli dotychczas miałaś z tym problem, pomożemy Ci w jego rozwiązaniu.

Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie szpilki w taki sposób, by osiągnąć dzięki nim zamierzony efekt w określonej sytuacji.

 SPIS TREŚCI

  1. Szpilki – czemu kobiety je tak kochają?
  2. Jaki kolor szpilek  wybrać?
  3. Obuwie damskie – jak dobrać wysokość szpilki?
  4. Podsumowanie 

Szpilki – czemu kobiety je tak kochają? 

Tytuł popularnego, niemal sto lat temu, filmu głosi, że „Kobiety kochają diamenty”, ale tak samo można określić ich stosunek względem szpilek. Z czego to wynika? Buty na wysokim obcasie sprawiają, że nogi ulegają optycznemu wydłużeniu i wysmukleniu. Poza tym stanowią sposób na zyskanie kilku (lub nawet więcej) dodatkowych centymetrów, co doceniają przede wszystkim nieobdarzone imponującym wzrostem osoby. Warto pamiętać również o tym, że szpilki, choć dziś coraz częściej noszone także przez mężczyzn, przez stulecia były dedykowane wyłącznie paniom. Stanowiły tym samym dla milionów z nich symbol niezależności od swoich mężów, ojców czy braci, a zarazem kobiecości. Nie da się również ukryć, że dzięki obuwiu na wysokim obcasie można poczuć się pewniej i bardziej atrakcyjnie zarówno w swoich, jak i oczach innych osób.

szpilki

Jaki kolor szpilek wybrać? 

Szpilki, podobne jak trampkiczółenka i inne buty, są dostępne w wielu kolorach. Skąd masz zatem wiedzieć, po buty w której barwie sięgnąć w danej sytuacji? To niezbyt skomplikowane – zastanów się, czy obuwie ma być dla siebie głównym elementem stylizacji, czy „tylko” dodatkiem do niej. Wbrew pozorom to ma znaczenie. Jeśli bowiem postanowisz koniecznie wyciągnąć z szafy, np. swoją ulubioną sukienkę, na pewno zechcesz dopasować do niej kolorystycznie pozostałe ubrania. Gdy natomiast uznasz, że potrzebujesz na swoich stopach ulubionych szpilek za wszelką cenę, wówczas powinnaś dobrać właśnie do nich resztę odzieży.

Na pewno wiesz też, że poszczególne kolory szpilek (i nie tylko) są powszechnie z czymś kojarzone. Przykładowo czerwień uznawana jest za barwę miłości i namiętności. Dobrze więc postawić na obuwie charakteryzujące się nią m.in. udając się na randkę. Czerń – wiadomo – pasuje praktycznie do wszystkiego, a poza tym nie rzuca się równie mocno w oczy jak czerwień. A skoro tak, buty właśnie w tym kolorze dobrze posiadać na stopach, np. w pracy. Z kolei obuwie białe (czyli w kolorze utożsamianym głównie z czystością, niewinnością) świetnie nadaje się do użycia przez panie o delikatnej urodzie, a zwłaszcza w czasie ślubów i wesel.

szpilki

Obuwie damskie – jak dobrać wysokość szpilki? 

W przypadku interesujących nas w tym miejscu butów duże znaczenie ma nie tylko ich kolor, ale też sama wysokość szpilki. I, dokładnie tak jak w przypadku barwy, różne czynniki mogą mieć wpływ na liczbę jej centymetrów. Lekarze często przypominają, że najkorzystniejsze dla zdrowia pań jest korzystanie przez nie z obuwia na obcasie mającym nie więcej niż 3 cm. Najlepiej na damskich stopach wyglądają jednak znacznie wyższe buty. Jeżeli zatem nie zamierzasz korzystać z nich regularnie przez dłuższy czas, śmiało możesz postawić na modele posiadające szpilkę o długości do 8 lub nawet więcej centymetrów.

Duże znacznie ma również doświadczenie danej kobiety w korzystaniu ze szpilek. Panie dopiero rozpoczynające chodzenie w nich lepiej i przede wszystkim bezpieczniej poczują się zapewne na niższych obcasach. Bardziej doświadczone w tym zakresie osoby mogą postawić na wyższe obuwie. Warto wziąć pod uwagę także rodzaj nawierzchni, którą zamierzasz pokonać. Gdy więc będziesz wiedzieć, że nie jest ona szczególnie śliska, nie powinnaś mieć problemu z jej przebyciem nawet w wysokich szpilkach. Zawsze rozważ także efekt, jaki chcesz osiągnąć dzięki szpilkom. Jeśli zależy Ci, by wyglądać skromnie i nie rzucać się w oczy, sięgnij po buty z niskim obcasem. Kiedy zaś zechcesz brylować w towarzystwie, lepiej na pewno sprawdzą się szpilki znacznie wyższe. 

Podsumowanie

Widzisz doskonale, że odpowiedni dobór szpilek nie jest łatwą sprawą. Aby postawić na odpowiednią parę, należy zawsze rozważyć co najmniej kilka aspektów. Gdy jednak już będziesz wiedzieć dokładnie, jakich butów potrzebujesz, szybko i wygodnie kupisz je w sklepie SZEWCZYK OBUWIE. W przygotowanej przez nas ofercie znalazły się nie tylko szpilki, ale też sneakersy, kozaki i wiele innych. Wszystkie są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, a także w atrakcyjnej cenie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.