Obuwie damskie – jak wybrać idealną parę butów na różne okazje?

Wybierasz się na spotkanie biznesowe, ślub przyjaciółki lub koncert ulubionej kapeli? Na pewno więc chcesz wyglądać adekwatnie do każdej z tych okazji oraz każdej innej… Odpowiednie obuwie damskie pomoże Ci uzyskać zamierzony efekt, ale pod warunkiem, że wybierzesz te najbardziej właściwe. Czym jednak powinnaś się kierować, aby tego dokonać? Z naszego tekstu uzyskasz więcej informacji na ten temat, a zawarte w nim wskazówki zechcesz zastosować niejednokrotnie w przyszłości – gwarantujemy.

Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać obuwie damskie do konkretnej okazji. To pomoże Ci stworzyć stylizację adekwatną do sytuacji bez względu na jej charakter.

SPIS TREŚCI

  1. Potrzebne Ci obuwie damskie na konkretną okazję? Weź pod uwagę jej charakter
  2. O czym jeszcze pamiętać, szukając odpowiedniego obuwia damskiego?
  3. Podsumowanie

Potrzebne Ci obuwie damskie na konkretną okazję? Weź pod uwagę jej charakter

Różnego rodzaju okazje – nie tylko wymienione przez nas na wstępie – wymagają lub przynajmniej zachęcają do użycia odpowiedniego stroju, np. ze względu na tradycję. Jeżeli więc chcesz dobrać do niego właściwe buty, radzimy zwrócić uwagę na pozostałe elementy stylizacji. Nie będziesz przecież wyglądać zbyt korzystnie, jeśli do eleganckiej długiej sukni założysz np. glany sięgające do kolan. Te buty o wiele bardziej przydadzą Ci się w czasie koncertu zespołu grającego ostrą muzykę, chroniąc Cię przed bolesnym kontaktem ze stopami innych osób tańczących pogo pod sceną.

Podczas dobierania butów do konkretnej okazji kieruj się również miejscem, do którego musisz się udać. Jeśli wiesz, że dominują w nim śliskie powierzchnie, a rzadko korzystasz ze szpilek, powinnaś raczej unikać wykorzystania właśnie ich. Lepiej zastąp je obuwiem z płaską podeszwą lub ewentualnie z niedużym obcasem o większej powierzchni niż cienka szpilka. To ułatwi Ci poruszanie się po nawet najbardziej wymagającej nawierzchni i sprawi, że przestaniesz obawiać się kompromitującego upadku na oczach innych osób.

obuwie damskie

O czym jeszcze pamiętać, szukając odpowiedniego obuwia damskiego?

Aby wybrać adekwatne do okazji obuwie damskie, weź pod uwagę także to, z jakich butów będą korzystać pozostałe osoby, z którymi zamierzasz się spotkać. Wiesz, że wśród nich będą dominować eleganckie okrycia stóp, a nie zamierzasz wyróżniać się pod tym względem z tłumu? Dostosuj się do tego. W ten sposób nie wzbudzisz niepotrzebnej sensacji i unikniesz kolejnych spojrzeń w kierunku Twoich butów. Jeśli jednak posiadasz naturę indywidualistki i preferujesz przełamywanie schematów, możesz postąpić wbrew utartym regułom. Pamiętaj jednak, że takie postępowanie może zostać niekiedy uznane za brak szacunku względem organizatorów spotkania w większym gronie. Oceń więc sama, czy „gra” jest warta świeczki.

Własny komfort i bezpieczeństwo to kolejne czynniki, o których należy pamiętać przy poszukiwaniu odpowiedniej party butów na konkretną okazję. Jeżeli bowiem wybierasz się np. na urlop w górach i zamierzasz wspiąć się na jedną z nich, bez wątpienia zdajesz sobie sprawę z tego, że potrzebne będzie Ci do tego specjalne obuwie. Przy pakowaniu torby lub walizki nie zapomnij więc umieścić w niej butów trekkingowych. Kiedy zaś postanowisz wyskoczyć na basen, koniecznie zabierz ze sobą klapki. Dzięki nim zmniejszysz ryzyko zainfekowania swoich stóp grzybicą, do czego może dojść w wyniku korzystania z prysznica basenowego użytkowanego przez wiele osób.

Dla wielu kobiet liczy się również to, jaki efekt zamierzają uzyskać za sprawą obuwia damskiego. Kiedy uznasz zatem, że chcesz zrobić wrażenie na mężczyźnie, który zaprosił Cię na randkę, czerwone lub czarne szpilki będą doskonałym wyborem. Gdy natomiast nie chcesz wyglądać pociągająco, lecz skromnie i elegancko jednocześnie, ponieważ czeka Cię np. obrona pracy magisterskiej, możesz sięgnąć po czółenka. Z nimi na stopach zaprezentujesz się stosowanie do formalnego charakteru sytuacji, jednocześnie ukazując swój szacunek względem osób zasiadających w komisji. 

obuwie damskie

Podsumowanie

Wiesz już, czym kierować się w sytuacji, gdy konieczne jest wyciągnięcie z szafy butów na odpowiednią okazję. Ale co zrobisz, gdy okaże się, że nie posiadasz takich, które według Ciebie byłyby najbardziej odpowiednie w danej sytuacji? Pamiętaj, że różne rodzaje butów dla kobiet znajdziesz w ofercie sklepu Szewczyk. Swoim Klientkom mamy do zaproponowania szpilki, botki, czółenka i wiele innych rodzajów obuwia w wielu rozmiarach i kolorach. Dodatkowo są one dostępne w atrakcyjnych cenach, a ich zakupu dokonasz całkowicie online.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.